Z Nowym Rokiem nowa dieta

Podziel się

Co roku słyszymy to samo. Przyrzeczenia poprawy, zadbania o siebie, zmiany nawyków… Będę ćwiczyć regularnie, przestanę podjadać między posiłkami, zacznę zdrowo jeść… Można by wymieniać bez końca. Po Nowym Roku kluby i studia treningowe zaleje kolejna fala tych, którzy postanowili zmienić swój styl życia. Czy wytrzymają w tych postanowieniach? A może zapytajmy lepiej, czy my im w tym pomożemy?

Anna Dominik

Siadając do pisania artykułu, sprawdziłam w internecie, czy tylko moi klienci tak mają, czy jest ich więcej, tych którzy wszystko, co dobre i zdrowe przekładają na po Nowym Roku. Wpisując hasło „postanowienia noworoczne”, wyświetlają się m.in.: schudnę, zacznę ćwiczyć i ograniczę słodycze, będę lepiej zorganizowana, będę żyć pełnią życia, zadbam o zdrowie i urodę, będę więcej spać.

Motywacja przede wszystkim

Podobno nawyki kształtują się przynajmniej 66 dni. Tyle czasu potrzeba, żeby coś nowego, koniecznie często powtarzanego, weszło nam w krew. Tymczasem po miesiącu lub dwóch noworoczni klienci klubów często dezerterują szukając całej masy wymówek: nie mam czasu, muszę być wcześniej w domu, ćwiczyłem regularnie i nie widzę żadnych efektów. A przede wszystkim chyba brak im motywacji i stąd cały arsenał wymówek. Tu zaczyna się nasza rola – rola ekspertów. To od nas w dużej mierze zależy, czy klient nie zejdzie z tej drogi zmian. A zatem nie zostaje nam nic innego, jak na każdym kroku w klubie czy studiu motywować go i edukować. Jednym pomogą zajęcia grupowe, ich atmosfera, dobre towarzystwo. Dla innych klientów najlepszym motywatorem będzie trener podczas treningu 1:1.  Klienci, którzy postanowili wstać z kanapy i zmienić swoje życie potrzebują regularnej aktywności fizycznej, rutyny treningowej, ale i odpowiedniej diety.

Catering dietetyczny CityDiet na problemy

Tu też możesz ułatwić życie klientowi. Wystarczy pokazać mu, że nie musi tracić czasu na kuchenne rewolucje. Catering dietetyczny CityDiet pomoże mu utrzymać kondycję, figurę wyrzeźbioną podczas ćwiczeń, a także lepiej zaplanować dzienny harmonogram. Ty, jako profesjonalista, wiesz, że najtrudniej jest zacząć, ale gdy już podejmie się taką decyzję, to warto skorzystać z możliwości konsultacji z dietetykiem, który pomoże w wyselekcjonowaniu produktów i ustaleniu odpowiedniej diety.

Catering dietetyczny CityDiet to regularne i zbilansowane posiłki, pełne wartościowych produktów, różnej kaloryczności, którą można dopasować w zależności od etapu i pożądanych efektów, zmiana nawyków żywieniowych i trybu życia. I warto, żeby klient twojego klubu czy studia o tym wiedział. Chętnie udzielamy Ci wszelkich niezbędnych informacji a jeśli chcesz nawiązać z nami współpracę, to śmiało skontaktuj się z naszym centrum dowodzenia. Mimo że siedzibę mamy w Poznaniu, to catering dietetyczny CityDiet, jest wszędzie tam, gdzie są jego klienci.

 

Artykuł opublikowany w Magazynie Fitness Biznes
https://fitnessbiznes.pl